Sørby eSport søger CSGO trænere

OBS som træner skal du være min. 18 år.

Om stillingen som CSGO træner

Vi optager hele tiden nye CS spillere af alle aldre og niveauer og til at holde styr på dem alle, søger vi trænere der kan træne og udvikle vores CS spillere, der er mulighed for både at træne et seriøst hold, eller hygge med spillere der blot ønsker at være en del af fælleskabet. Vi træner flere gange om ugen, afholder bootcamps, tager ud til turneringer og LANs. Som træner bliver det dit fokus at udvikle gamere, så de bliver bedre både individuelt og som team, og samtidig har det sjovt. Vi træner online hver uge, samt mødes fysisk til bootcamps, LANs, og andre turneringer ca. 6 gange om året. Vores medlemmer er fra hele landet, derfor mødes vi ikke fysisk hver uge, men koncentreret nogle weekender om året, i stedet for. Vi ønsker ikke kun at udvikle vores spillere, så hvis du har potentialet ønsker vi også at klæde dig på til en fremtid i esport verdenen.

Vi forventer

 • At du er tålmodig og synes det er spændende at kommunikere med mennesker
 • At du er rummelig og kan skabe sammenhold blandt mange forskellige typer af CSGO spillere
 • At du har en stor passion for at lære fra dig
 • At du kan arbejde loyalt, selvstændigt og er flittig
 • At du nyder at lede andre og har en positiv og konstruktiv attitude
 • At du er ydmyg over for selv at skulle lære nyt
 • At du har lyst til at være en del af et fællesskab og skabe noget stort
 • At du kan stå inde for det niveau af træning du lover

Vi tilbyder

 • Deltagelse i vores bootcamps, LANs og andre gaming events (egenbetaling for mad eller andet kan forekomme)
 • Et stærkt fællesskab, og muligheden for at skabe noget stort
 • En sund forening med gode partnere og sponsorer
 • En stærk ledelse og solid organisation, som støtter dig
 • Jobbet er frivilligt og ulønnet, men vi giver tilskud til dine udgifter i forbindelse med udvalgt transport og billetudgifter
 • Et ben indenfor i esport branchen

Kontakt

Har du spørgsmål, så send en email til vores CSGO community manager på email: hyperm@sorby-esport.dk

Om Sørby eSport

Sørby eSport er en eSport-forening og en afdeling af Sørbymagle Idrætsforening, der blev grundlagt i 1907 og er beliggende i Sørby, Slagelse, Danmark. Vi tilbyder vores medlemmer træning, bootcamps, og eSport turneringer. Vi tror på at bidrage til læring, nye venskaber og at skabe sjove events samt en stærk eSport-kultur. Hver uge deltager mere end 120 gamere i vores online- og offline-træningssessioner i Counter Strike CSGO, Hearthstone, League of Legends, Rocket League, Overwatch og FIFA, og vores medlemsbase vokser måned for måned.

Ansøg her

Sørby eSport nyheder
Modtag Sørby eSport nyheder i din email inbox
Tilmeld dig nyhedsbrevet og modtag nyheder om Sørby eSport turneringer, bootcamps, LANs, træning og andre eSport events.
Luk denne besked